Herec a model Vladimír Pieter o práci v BG Travel: Jsem také obětí krachu, tvrdí

24. dubna 2013 10:17 / Aktualizováno 24. dubna 2013 12:12

Portál Krachy cestovek.cz získal vyjádření k loňskému pádu BG Travel od herce a modela Vladimíra Alexe Pietera, který v cestovce pracoval jako marketingový expert, a jehož poškození klienti na diskuzních fórech obviňují z podílu na údajném vyvádění peněz z cestovky. Pieter ale vinu odmítá, naopak tvrdí, že jej bankrot také poškodil.

Zdroj: Bandi Vladimír Pieter ve filmu Hranaři.

 „Není mojí vinou to, jak celá tato záležitost dopadla. Jsem také poškozeným, proto jsem se i připojil, stejně jako další dva zaměstnanci, k insolvenčnímu řízení,“ uvedl Vladimír Alex Pieter. On a jeho bývalí kolegové prý nedostali výplatu. Pieterovi nicméně dle údajů z insolvenčního rejstříku ušlou mzdu již uhradil úřad práce, paradoxně ale za září až listopad 2012, tedy za období po pádu BG Travel.

„V CK BG Travel jsem byl zaměstnán jako zaměstnanec, který díky svým znalostem, dovednostem a odbornosti měl na starosti oblast IT a marketingu,“ vysvětlil Pieter. Co přesně v cestovce dělal několik měsíců po jejím červencovém bankrotu a za co tedy z veřejných peněz od úřadu práce vyinkasoval téměř 60 tisíc, bohužel neobjasnil.  

Krachy cestovek se také Pietera zeptaly na jeho propojení se slevovým webem CityKupon.cz, který prodával poukazy na neuskutečněné zájezdy BG Travel. Užší vztah z doby, kdy fungovala cestovka, Pieter popřel: „pouze jsme mezifiremně spolupracovali na tvorbě prezentace akcí. Hospodářské výsledky, natož styk s finančními prostředky CK nebyly v mé kompetenci.“ Potvrdil však naše zjištění, že u vlastníka CityKuponu, londýnské společnosti CityMedia 888 Limited, nyní působí jako ředitel

Do čela firmy, která dle britského rejstříku disponuje kapitálem ve výši 100 liber, prý nastoupil kvůli spolupráci na „vývoji a implementaci“ nového projektu. Podle Pietera jde o „skvělý koncept prodeje na bázi slev, založený na 100% orientaci ke spokojenosti klienta.“ Jenom připomínáme, že Asociace portálů hromadného nakupování zařadila CityKupon.cz na černou listinu problémových serverů.

Jednačtyřicetiletý Liberečan Pieter je mužem mnoha profesí. Jako herec ztvárnil třeba postavu Francouze ve snímku Hranaři a účinkoval i v seriálu Zdivočelá země, také režíroval film Pomoc se Simonou Krainovou v roli sériové vražedkyně. Rovněž vlastní foto-designové studio 5R, působí v modelingu a před pár lety se objevoval v reklamních předělech TV Nova.

Pieter ve vyjádření pro naši redakci rovněž prohlásil, že se hodlá „všemi možnými prostředky“ bránit proti nařčení jednoho z poškozených klientů, který pod jménem Honza na webu Orbion.cz jednak zpochybnil toky peněz mezi CityKuponem a BG Travel a také se podivoval nad tím, kam zmizely miliony korun za neuskutečněné zájezdy. Názory podobné těm Honzovým ovšem nejsou mezi naštvanými klienty na diskuzních fórech žádnou výjimkou.

Liberecká cestovní kancelář BG Travel zkrachovala na začátku loňského července. V Bulharsku nechala 290 klientů, jejichž repatriaci platila pojišťovna a další stovky lidí měly koupené zájezdy, ale nikam neodjely, navíc kvůli brutálnímu podpojištění CK zatím nedostaly zpět své peníze. O majitelce cestovky, 67leté nemajetné penzistce Marcele Pavelkové média spekulovala, že byla jen nastrčeným bílým koněm kryjícím skutečného vlastníka.

Celé vyjádření Vladimíra Alexe Pietera občanské sdružení Krachy cestovek zveřejnilo v diskuzi na portálu Orbion.cz

(rev)

Foto: Webové stránky firem Bandi a D.F.C. Fashion Club

Vytisknout