V Plzni je na programu schůze věřitelů zkrachovalé cestovky World Travel

11. dubna 2013 07:17 / Aktualizováno 11. dubna 2013 07:23

Dnes, půl hodiny po poledni, se v budově Krajského soudu v Plzni uskuteční přezkumné jednání spojené se schůzí věřitelů loni padlé cestovní kanceláře World Travel. Portál Krachy cestovek.cz to zjistil z insolvenčního rejstříku.

Web cestovní kanceláře World Travel.

Na programu je vedle přezkoumání přihlášených pohledávek také volba věřitelského výboru, rozhodnutí o způsobu řešení dlužníkova úpadku nebo zpráva insolvenčního správce o jeho dosavadní činnosti. Vyplynulo to z lednového usnesení samosoudce Jana Blažka o úpadku World Travel

Jde již o druhé přezkumné jednání. První, svolané na půlku března, muselo být odročeno na čtvrtek 11. dubna, protože nebyl „včas vyvěšen … seznam přihlášených pohledávek v úplném znění a též nebyla zveřejněna zpráva správkyně, obsahující důvody popření jednotlivých pohledávek,“ uvádí se v zápisu z odložené březnové schůze. Pozdní vyvěšení zavinila porucha v přenosu dat na straně soudu.

Podle aktuální zprávy insolvenční správkyně Jarmily Sedláčkové z firmy Plzeňská insolvenční se do insolvenčního řízení za firmou World Travel dosud přihlásilo 67 věřitelů s 69 pohledávkami v celkové výši 19,6 milionu korun.  

„Majetek dlužníka tvoří z převážné většiny pohledávky za jinými subjekty. Jejich podstatná část je však obtížně vymahatelná (nemajetnost, zahraniční subjekty),“ uvedla právní zástupkyně World Travel ve vyjádření k insolvenčnímu návrhu.   

Plzeňská cestovka Wolrd Travel podnikatele Miloše Siváka zbankrotovala kvůli předlužení loni v září. Od většiny ostatních padlých CK se WT lišila svou tradicí, protože fungovala 15 let, a také velikostí, když vykazovala obraty kolem 120 milionů ročně. Postižení klienti o finance nepřišli. Cestovka měla dostatečné pojištění proti úpadku, takže peníze za neuskutečněné zájezdy proplatila pojišťovna.

(rev)

Vytisknout