Bulsky Holidays si prý vyřizuje nové pojištění. Pobočka firmy je stále zavřená

10. dubna 2013 10:18 / Aktualizováno 10. dubna 2013 10:52

Cestovní kancelář Bulsky Holidays, která má pro letošek pozastavenou živnost na provozování CK, si údajně vyřizuje novou pojistku proti úpadku a následně hodlá svoji činnost obnovit v plném rozsahu. Vyplývá to z reakce firmy na náš článek „Cestovní kancelář Bulsky Holidays stáhla živnost i rolety“. Pražská pobočka CK je však stále uzavřená. Též vyšlo najevo, že AČCKA odmítla cestovku přijmout za svého člena.

E-mail s otázkami, který jsme odeslali na oficiální adresu cestovky Bulsky Holidays zůstal bez odezvy. Firma ho prý nedostala.

„Provozovna společnosti BULSKY HOLIDAYS s. r. o. má otevřeno od pondělí do pátku vždy od 9 - 18 hodin,“ informoval nás email podepsaný „kolektiv CK BULSKY Holidays“. Oznámení kolektivu je ale v rozporu s naším vlastním průzkumem přímo v terénu. Prodejnu firmy pod pražským Nuselským mostem jsme v minulých týdnech chtěli několikrát navštívit, pokaždé nás ale „přivítaly“ jen zatažené rolety. Nic se nezměnilo ani tento týden. Jen vrstva prachu na posprejovaných roletách opět o něco zesílila. Filiálku vzkvétající firmy si prostě představujeme jinak.

Bulsky Holidays patří bulharské občance Svetlane Nedelcheve, která je dle informací MF Dnes přítelkyní Bulhara Petko Nikolova, spoluvlastníka a jednatele zkrachovalé cestovky I. Parkam Holidays. Ta po svém pádu v létě 2011 nechala v zahraničí na holičkách stovky českých turistů. 

Krachy cestovek.cz navíc zjistily, že vedení Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) dokonce odmítlo vzít cestovku Svetlany Nedelchevy do svých řad. „Přihlášku na členství v AČCKA cestovní kanceláře BULSKY HOLIDAYS s.r.o. z důvodu rodinných vazeb na Petko Pavlov Nikolova, posledního jednatele CK l. Parkam Holidays, prezidium AČCKA nepřijalo,“ sdělila viceprezidentka asociace Soňa Brandeisová.  

Kolem Bulsky zůstává řada dalších nevyjasněných otázek. Společnost vznikla v říjnu 2011 a povinné pojištění proti úpadku měla od 20. prosince 2011. Finanční domy sjednávají pojistky s cestovkami obvykle na rok, v tomto případě to tedy bylo do 19. prosince 2012. Není ale jasné, u koho, a jestli vůbec, byla firma následně pojištěná, to jest od 20. prosince do letošního 13. února, kdy si přerušila živnost. Přitom pojistka proti úpadku je nezbytnou podmínkou pro existenci cestovní kanceláře, kterou Bulsky až do půlky února byla.  

Cestovce zřejmě plně nefunguje ani oficiální e-mail info@bulsky.cz, který uvádějí její webové stránky. Před vydáním našeho článku o přerušení živnosti jsme na něj poslali otázky na další fungování CK, odpověď však nedorazila. Následně ale přišla z této adresy reakce, v níž se mimo jiné tvrdí, že žádnou poštu od nás v cestovce nedostali. Nyní jsme je požádali o doplňující vyjádření týkající se pojištění a opět bez odezvy. Kolektiv touroperátora mlčí i ohledně plnění informačních povinností. V obchodním rejstříku totiž chybí účetní uzávěrka firmy za rok 2011.

Jestli se Bulsky Holidays podaří získat pojistku proti úpadku a obnovit svoji činnost v původním rozsahu budeme i nadále sledovat. Letní sezona již klepe na dveře, takže času už mnoho nezbývá.     

(rev)

Vytisknout