Cestovní kancelář Bulsky Holidays stáhla živnost i rolety

29. března 2013 09:53 / Aktualizováno 29. března 2013 10:03

Pražská cestovka Bulsky Holidays má pro letošek pozastavenou živnost na provozování cestovní kanceláře a podle informací portálu Krachy cestovek.cz také uzavřela svoji pobočku v Jaromírově ulici v Nuslích. Budoucnost CK je nejasná.

Foto: Krachy cestovek Zatažené rolety pobočky Bulsky Holidays v pražských Nuslích.

Bulsky Holidays, která se specializovala na zájezdy do Bulharska, fungovala pouze jednu letní sezonu, a to loni. Vznikla totiž v říjnu 2011, koncesi na provozování CK získala v prosinci téhož roku a živnost si přerušila od letošního února, vyplývá to z údajů zapsaných v živnostenském rejstříku.  

Jednatelkou a majitelkou firmy je bulharská občanka Svetlana Nedelcheva. Ta podle dřívějších informací médií i portálu Krachy cestovek.cz je partnerkou Bulhara Petko Nikolova, spoluvlastníka zkrachovalé cestovky I. Parkam Holidays, která po svém pádu v létě 2011 nechala v zahraničí na holičkách několik stovek českých turistů.  

Web Bulsky.cz stále funguje a není z něj zřejmé, že cestovka zásadním způsobem omezila provoz. K dispozici je aktuální katalog zájezdů pro letošní léto a úvodní straně dominuje reklama na čtyřhvězdičkový hotel Kiten Beach. Toto ubytovací zařízení ležící pár kilometrů od Primorska údajně patří právě Petku Nikolovovi a jezdili do něj i klienti Parkamu.

Cestovka se ve svém katalogu chlubí, že je pojištěna proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny (ČPP). V seznamu touroperátorů pojištěných u ČPP ale chybí. Vzhledem k tomu, že si Bulsky pozastavila živnost, není absence zákonné pojistky žádným překvapením.    

Jaký bude další osud Bulsky Holidays je zatím nejasné. Na naši žádost o vyjádření nikdo z firmy nereagoval. Nevíme tedy, zda mají nějací klienti pro letošek koupené zájezdy a co s nimi bude, případně jestli společnost hodlá dál fungovat jako agentura. Každopádně pobočka cestovky v pražské Jaromírově ulici je uzavřená. Návštěvníky uvítají akorát zatažené, posprejované rolety.   

Bulsky je letos již třetí cestovkou, která omezila či přerušila svůj provoz. Krachy cestovek.cz na konci ledna upozornily na případ brněnské Lefkady Tours a v únoru na severomoravskou CK Juhász.

(rev)

Vytisknout