Cestovní kancelář Azuro CK navazuje na zkrachovalý Pradok. Slibuje stabilitu

25. března 2013 10:15 / Aktualizováno 25. března 2013 10:37

Pražská cestovní kancelář Pradok podnikatele Jiřího Káše zkrachovala v půlce loňského srpna. Její náhlý konec sice veřejnost překvapil, měla ale dostatečné pojištění a vyřizování úpadku probíhalo bez větších problému. Média Káše prezentovala jako prototyp „vzorňáka“ mezi bankrotáři. Teď se pod novou značkou, Azuro CK, vrací na scénu.

Zdroj: Stránky Azura CK Propagační slogany Pradoku na webu cestovky Azuro CK.

Jiří Káš dřív podnikal prostřednictvím dvou eseróček. Cestovní kancelář měl napsanou na firmu Pradok spol. s.r.o. a právě ta minulý rok skončila v insolvenci. Další jeho společnost – Pradok CK, s.r.o. – se zabývala prodejem letenek, povolení k provozování CK neměla a bankrot se jí netýkal. Nyní úspěšně završila přerod v regulérní cestovku a v těchto dnech rozjela prodej zájezdů, Káš u toho nechybí. Jak k tomu došlo?

Pradok CK, s.r.o. loni v březnu získala koncesi na provozování cestovní kanceláře, v závěru července se přejmenovala na Azuro CK, s.r.o. a Káš zároveň skončil ve funkci jednatele. Následně firmu prodal za 100 tisíc korun podnikateli Petru Malému. Smlouva o převodu 100% podílu, která visí v obchodním rejstříku, je z 21. srpna, tedy čtyři dny po vyhlášení úpadku Pradoku spol. s.r.o. Jiří Káš se tak od firmy Azuro CK během loňska na první pohled postupně odstřihl – zmizel ze statutárních orgánů a přestal být společníkem.

Redakce Krachů cestovek.cz však získala zajímavou informaci. Jeden všímavý čtenář (jeho jméno máme k dispozici) nás upozornil, že Petr Malý je údajně synem Kášovy současné manželky Stanislavy Kášové, dřívějším jménem Stanislavy Malé. Zdá se tedy, že Azuro CK zůstala v rodině.

Nicméně Jiří Káš se svým propojením s Azurem CK kupodivu zas tak moc netají. Podle živnostenského rejstříku je jejím odpovědným zástupce a firma navíc sídlí v jeho domě na pražské Zbraslavi.

Největší překvapení ale nabízí web Azura. Funguje totiž jak pod novou adresou Azurock.cz, tak i pod původní doménou zkrachovalé Kášovy cestovky Pradok.cz. To ale není vše. Pokud si návštěvník v dolní části stránky rozklikne odkaz články, otevře se mu pohled na staré reklamní slogany Pradoku. A to je hodně zábavné čtení.  

„Dovolená s Pradokem – sázka na správnou kartu,“ hlásá první titulek. Některým bývalým klientům Pradoku to může znít jako špatný vtip, další odstavec je ale ještě lepší: „Cestovní kancelář Pradok působí na českém trhu již od roku 1990 a jako ostrov stability uprostřed rozbouřených vod tuzemského cestovního ruchu vám ve své 23. sezoně nabízí celou škálu levných dovolených.“

Jestli bude Azuro CK ostrovem stability vyjde najevo po sezoně. Jiřího Káše jsme požádali o vyjádření, ale ten na e-mailem zaslané otázky nereagoval.

(rev)

Vytisknout