Co má společného jednatelka zkrachovalé West Holiday s CK Afrodita?

20. března 2013 10:14 / Aktualizováno 20. března 2013 10:25

Že jablko mnohdy nepadá daleko od stromu, ví i jednatelka a spolumajitelka předloni zkrachovalé CK West Holiday Vendulka Košatová. Její dcera, Markéta Kiliçoglu, se totiž pustila do podnikání v cestovním ruchu. Kiliçoglu minulý rok na jaře, pár měsíců po pádu matčiny cestovky, rozjela plzeňsko-pražskou Cestovní kancelář Afrodita.

Zdroj: Netlog Jediná veřejně dostupná aktuální fotografie Vendulky Košatové.

West Holiday vyhlásila kvůli předlužení úpadek v listopadu 2011 a CK Afrodita na ni hned další sezonu navázala. Název firmy „Cestovní kancelář Afrodita“ je v obchodním rejstříku zapsaný od 23. února 2012, koncesi na provozování CK firma získala 12. dubna. Od stejného data má v živnostenském rejstříku nahlášenu pobočku v pražské Vodičkově ulici, zhruba 200 metrů od bývalého sídla West Holiday.

Jednatelka Markéta Kiliçoglu (rozená Košatová) v Afroditě drží 49% podíl, zbytek vlastní podnikatelka Lenka Nehodová. Ta je zajímavá tím, že patří do rodiny slavného fotbalového internacionála a hráčského agenta Zdeňka Nehody. Je také spolumajitelkou zavedené pražské cestovky CK Lenka, která se orientuje na sportovní pobyty.   

Pouto Vendulky Košatové k Afroditě je ale těsnější, než se na první pohled zdá. Redakce Krachů cestovek.cz zjistila, že Košatová je držitelkou domény ckafrodita.cz, což je oficiální internetová adresa této cestovní kanceláře. Doménové jméno si podle CZ.NIC zaregistrovala 11. ledna 2012, pouhé dva měsíce po bankrotu West Holiday. Košatová též pro Afroditu sjednává provizní prodej.

Redakce Krachů cestovek chtěla dát Vendulce Košatové prostor na vyjádření, jestli se v Afroditě angažuje, ale položená otázka zůstala bohužel bez odezvy. CK Afrodita se podobně jako West Holiday zaměřuje na zájezdy do Turecka, ale i na severní Kypr či řecké ostrovy. Jak už bylo zmíněno výše, provozovnu si otevřela v Praze, sídlo má v Plzni.

(rev)

Vytisknout