Zástupce občanského sdružení Krachy cestovek promluvil v ČT24

12. března 2013 17:12 / Aktualizováno 12. března 2013 17:23

Jan Kratochvil z občanského sdružení Krachy cestovek vystoupil v pondělním pořadu České televize Ekonomika ČT24. Pozvánku do vysílání dostal po zveřejnění naší zprávy o zastavení trestního stíhání majitelky BG Travel Marcely Pavelkové.

Jan Kratochvil v pořadu Ekonomika ČT24.

Kratochvil v rozhovoru s moderátorem Přemyslem Čechem mimo jiné vyjádřil pochybnosti nad osudem nezbytně nutné novely děravého zákona o podnikání v cestovním ruchu. Norma ve své nynější podobě nedokáže ochránit peníze klientů postižených krachem cestovní kanceláře, což bohužel pocítili i zákazníci liberecké BG Travel.          

„Máme velkou obavu, a vše tomu nasvědčuje, že nebude přijata novela zákona, protože se to nestihne a pak jediné, co zbývá poškozeným klientům, je uplatňovat vzniklé škody na českém státu,“ prohlásil zástupce občanského sdružení Krachy cestovek Jan Kratochvil.

Podobně se v interview pro server Peníze.cz vyjádřil i advokát Jan Kalvoda: „…stát v tomto případě neplní jednu ze svých základních rolí, a nevypadá to, že by v dohledné době měl. Jen neustále mlží kolem novely zákona o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu.“

Kalvoda zastupuje ve sporu se státem jak klienty padlých cestovek, tak pojišťovnu Generali, která se cítí poškozena výroky představitelů ministerstva pro místní rozvoj. Nyní potvrdil, že kvůli nepravdivým tvrzením vyřčeným na adresu Generali chystá žalobu také na tajemníka Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže. „Připravujeme proto podklady pro podání žaloby jak proti panu Papežovi osobně, tak proti jeho asociaci,“ dodal. 

(rev)

 

Vytisknout