Provozovatel značky CK Juhász přišel o povinné pojištění proti úpadku

8. března 2013 14:50 / Aktualizováno 8. března 2013 15:05

Situace kolem tradičního severomoravského touroperátora Juhász se opět nečekaně zkomplikovala. Fungl nová havířovská cestovka Vertikal Servis, která převzala část produktů CK Juhász včetně obchodní značky, nyní přišla o svoji zákonnou pojistku proti úpadku. Vertikal Servis vznikla v roce 1997 jako stavební firma se specializací na výškové práce. Koncesi na provozování CK získala až letos v únoru.

Katalog CK Juhász.

Cestovní kanceláři Juhász se pro letošek nepodařilo získat povinné pojištění proti úpadku, proto se domluvila na spolupráci s Vertikal Servis, která pojistku až do této chvíle měla. 

„Cestovní kancelář Vertikal Servis s.r.o., … obdržela v minulých dnech z nepochopitelných důvodů odstoupení od pojistné smlouvy proti úpadku od České podnikatelské pojišťovny. Pojišťovna tak učinila na základě právního rozboru neoprávněně a samotné odstoupení od smlouvy je právně neplatné,“ napsali v aktuálně zveřejněném vyjádření zástupci Juhásze a Vertikalu. 

Podle nich tak pojišťovna „učinila bez předchozího upozornění, aniž by si vyžádala jakékoliv informace ke společné spolupráci“ obou subjektů. Vertikal Servis vzniklou situaci s pojišťovnou prý řeší. Zatím ale pozastavila rezervace na jí pořádané zájezdy. Pokud se s ČPP nedomluví a nesežene jinou pojistku, všem klientům prý vrátí „prostředky v plné výši.“

Ve vyjádření obou společností se také píše, že „všechny cestovní smlouvy, které byly uzavřeny v roce 2012, jsou nadále v platnosti a pojištěny proti úpadku…“ Což zřejmě znamená, že firmy hodlají letos organizovat zájezdy, i když momentálně nemají platné pojištění a přerušily si živnost na provozování CK.

V situaci kolem CK Juhász, která se chlubí víc než 20letou tradicí, tak došlo již k několikátému překvapivému zvratu. Firma kvůli absenci vlastní povinné pojistky nejprve oznámila spojení s pražskou cestovkou Partner Alivia. Ředitel Alivie však spolupráci s Juhászem později popřel.

Ve druhé polovině února pak CK Juhász zveřejnila na svých stránkách zprávu „o pronájmu obchodní značky Cestovní kancelář JUHÁSZ společností VERTIKAL SERVIS s.r.o.

Firma Vertikal Servis se podle obchodního rejstříku zabývala prováděním staveb a výškovými pracemi. Podle předloňské účetní uzávěrky v letech 2010 a 2011 nevyvíjela žádnou činnost. Koncesi na provozování CK získala teprve před necelými třemi týdny.

Odpovědným zástupcem Vertikalu je devětačtyřicetiletý podnikatel z Kunštátu Roman Tandler, který od února 2010 zhruba jeden rok vlastnil ck mon-mare. Stejnojmenné eseréčko v dubnu 2011 převzali jiní společníci a změnili jeho název na Hotel Rudka s.r.o. Tandler od července 2008 rovněž provozuje cestovní agenturu jednak jako fyzická osoba a od roku 2011 také přes svoji firmu Romtan s.r.o.

Portál Krachy cestovek.cz bude případ Juhász i nadále sledovat.

(rev)

Vytisknout