CK Juhász se spojila s bývalou stavební firmou Vertikal Servis

21. února 2013 15:07 / Aktualizováno 21. února 2013 15:19

Severomoravská Cestovní kancelář Juhász se stala obchodní značkou havířovské společnosti Vertikal Servis. CK Juhász to na svých internetových stránkách oznámila dva dny poté, co Krachy cestovek.cz upozornily na její potíže. Tento tradiční severomoravský touroperátor nemá letos povinné pojištění proti úpadku, a tudíž nemůže pořádat vlastní zájezdy.

Vyjádření CK Juhász zveřejněné na webu cestovky.

Došlo tak k poměrně překvapivému zvratu. Donedávna totiž CK Juhász tvrdila, že se spojí s pražskou cestovní kanceláří Partner Alivia. Na webu Juhásze dokonce nějaký čas visela listina potvrzující pojištění proti úpadku vystavená na jméno Partner Alivie. Jak ale Krachy cestovek v pondělí napsaly, ředitel Alivie spolupráci s CK Juhász popřel.     

CK Juhász ve středu zveřejnila na stránkách následující zprávu: „…pro rok 2013 dochází k pronájmu obchodní značky Cestovní kancelář JUHÁSZ společností VERTIKAL SERVIS s.r.o., která zároveň přebírá produkt aktivní dovolené – poznávací zájezdy, turistické zájezdy a cykloturistiku včetně využití katalogu, služeb průvodců a www stránek. Všechny zájezdy jsou pojištěny proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny.“

Nynější vývoj je o to překvapivější, že Partner Alivia je zavedená cestovka, zatímco firma Vertikal Servis se podle obchodního rejstříku zabývala prováděním staveb a výškovými pracemi. Navíc dle předloňské účetní uzávěrky v letech 2010 a 2011 nevyvíjela žádnou činnost. Koncesi na provozování CK získala teprve před pár dny, v pondělí 18. února. Patří tak mezi fungl nové cestovní kanceláře.

Odpovědným zástupcem Vertikalu je devětačtyřicetiletý podnikatel z Kunštátu Roman Tandler, který od února 2010 zhruba jeden rok vlastnil ck mon-mare. Stejnojmenné eseréčko v dubnu 2011 převzali jiní společníci a změnili jeho název na Hotel Rudka s.r.o.

Internetové stránky ck mon-mare jsou stále funkční. Z živnostenského rejstříku vyplývá, že Tandler od července 2008 rovněž provozuje cestovní agenturu jednak jako fyzická osoba a od roku 2011 také přes svoji firmu Romtan s.r.o. Má nahlášené dvě provozovny: na náměstí Krále Jiřího v Kunštátu a v Brně – Veveří. Web agentury Romana Tandlera, který nese název Catandler.cz, nicméně momentálně nefunguje.

(rev)

 

 

Vytisknout