100 000 shlédnutých stránek na portálu Krachy cestovek!

3. ledna 2013 11:26

Vážení a milí návštěvníci stránek portálu Krachy cestovek! Děkujeme Vám za přízeň v roce 2012 a věříme, že nám ji zachováte i v roce novém. Váš zájem předčil veškerá naše očekávání. Podle statistik náš portál druhý lednový den překročil po devíti měsících existence hranici sto tisíc shlédnutých stránek!

Ilustrační foto

I další statistické údaje svědčí o Vašem zájmu o problematiku, které se věnuje občanské sdružení Krachy cestovek. K dnešnímu dni evidujeme více než 22 tisíc unikátních návštěvníků a téměř 34 tisíce návštěv na našem webovém portálu. Během jedné návštěvy každý z Vás průměrně přečte tři články nebo stránky a stráví na našem portálu v průměru dvě a půl minuty.

Děkujeme, takové údaje by nám mohly závidět i mnohé weby sídlící na zvučnějších doménách a nejedna cestovní kancelář! Z uvedených údajů je zřejmé, že portál Krachy cestovek si našel jak stálé čtenáře (35 procent návštěvníků), tak přitahuje čtenáře nové (65 %).

Za devět měsíců provozu webového portálu Krachy cestovek jej navštívili čtenáři ze sedmi desítek zemí. Nejslabší návštěvnost byla z latinské Ameriky (jen Brazílie se čtyřmi návštěvami), stoprocentní byla naopak v Americe severní a v Evropě. Z těchto kontinentů se na naše stránky podívali obyvatelé všech států, které jsou na mapě. Na náš web se dosud nikdo nepodíval z Grónska a z Madagaskaru. A také z Kuby, Severní Koreje, Íránu, Iráku a Afghánistánu, což je s výjimkou Kuby seznam výmluvný sám o sobě.

Zdaleka nejčtenějším se v loňském roce stal článek „Víme, jak moc byla CK Redgreentours předlužená“, nejvyhledávanějšími pak informace o zkrachovalých cestovkách (např. Parkam). V kategorii rekordmanů vyhlašujeme za absolutního vítěze návštěvníka z Uzbekistánu, který na našich stránkách strávil přes dvacet minut.

Smutný primát drží ministerstvo pro místní rozvoj, z jehož internetové adresy jsme vloni zaregistrovali pouhopouhých šest návštěv. Pro srovnání: ministerstvo zahraničních věcí bylo na webu Krachy cestovek.cz vloni více než stokrát a dokonce i ministerstvo životního prostředí projevilo o obsah našeho portálu dvaapůlkrát větší zájem než MMR.

Šéf resortu, ministr Kamil Jankovský z nikdy lidmi nevolené strany Lidem, zřejmě šéfuje úředníkům, kterým jsou lidé a jejich problémy s padlými cestovkami ukradení. Na rozdíl od nás, občanského sdružení Krachy cestovek, které pomáhá poškozeným klientům zkrachovalých cestovních kanceláří domoci se jejich práv.

Co nejméně problémů při cestování Vám do roku 2013 přeje kolektiv redakce portálu Krachy cestovek.cz!

Redakce

Vytisknout