CK Majestic Travel čelí insolvenčnímu řízení, návrh podali penzisté

27. prosince 2012 09:04

Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení se Zuzanou Pálovou, provozovatelkou cestovky Majestic Travel z Boskovic, která nechvalně proslula organizováním zájezdů bez zákonného pojištění proti úpadku. Insolvenční návrh podal Klub seniorů Rožnov pod Radhoštěm, od něhož Pálová vyinkasovala přes 552 tisíc korun za neuskutečněné zájezdy. Portál Krachy cestovek.cz to zjistil z insolvenčního rejstříku.

Foto: Facebook

Pro osvěžení paměti ještě dodáváme, že Majestic Travel se kromě absence pojistky smutně proslavila také dramatickým příběhem čtyř desítek klientů, jimž 7. července řidiči autobusu odmítli po příjezdu do Chorvatska vydat zavazadla, aby vymohli dluh od Zuzany Pálové. Dopravu poté musel zcela neobvykle zaplatit tamější delegát cestovky.

Pálová hned poté svoji kancelář uzavřela. Následně na ní bylo podáno několik trestních oznámení a živnostenský úřad zahájil správní řízení ve věci odebrání živnostenského oprávnění.

Jak ukazují aktuálně zveřejněné dokumenty v insolvenčním rejstříku, na děravé zákony, které umožnily podnikat nepojištěné cestovce, doplatil nejenom Klub seniorů Rožnov pod Radhoštěm. V insolvenčním návrhu se píše o dalších pěti věřitelích. Ti si u Zuzany Pálové zaplatili dovolenou za celkem 853 626 korun.

Jiné dvě klientky se s částkou 16 380 Kč přihlásily dodatečně. „Paní Pálová v den odjezdu e-mailem zájezd zrušila,“ uvedly věřitelky ve vyjádření pro soud. I s penězi od rožnovských penzistů tedy v cestovce zmizelo slušných víc než 1,4 milionu korun. Tato částka nemusí být zdaleka konečná. K návrhu se mohou připojit další oklamaní zákazníci, ale i dodavatelé. 

Senioři si u Pálové objednali zájezdy do Chorvatska na letošní srpen a září již loni na podzim. Menší objednávku přidali letos v květnu. Celkem se domáhají částky 552 080 Kč. Druhým největším dosud známým věřitelem je podle insolvenčního návrhu Středisko volného času, ANIMO ze Žamberka. S ním Majestic Travel uzavřela smlouvu 2. června 2012 a vyinkasovala 319 120 Kč.

Jména dalších poškozených zákazníků již médii proběhla. Obec Petrovice a organizace Active – středisko volného času se na základě soudem nařízených platebních rozkazů domáhají po zhruba čtvrt milionech korun. Petrovice mají ještě nárok na 54 tisíc za soudní výdaje.

Mezi věřitele patří i jednotlivci. Smůlu měl Roman Loukota, jenž Pálové zaplatil 29. června, tedy těsně před koncem cestovky, přes 13 tisíc korun za zájezd pořádaný CK ČSAD Tišnov. „Složená záloha nebyla pořádající cestovní kanceláři přeposlaná, zájezd byl dne 31. 8. 2012 stornován,“ uvádí pan Loukota, který přišel o dovolenou i peníze. Je zarážející, že v ten samý den, 29. června, kdy Pálová ještě vybírala peníze, zároveň už zrušila cestu výše zmíněným dvěma klientkám. 

Zuzana Pálová provozovala od roku 2009 cestovní agenturu, koncesi na provozování CK získala od živnotenského úřadu letos v květnu.

(red)

 

Vytisknout