Ostravská CK FILIP: Policie zahájila trestní stíhání

20. prosince 2012 17:09

Kvůli nejasné situaci kolem krachu CK FILIP a agentury Filip Travel z Ostravy jsme v posledním listopadovém týdnu rozeslali sérii dotazů zainteresovaným subjektům . Osoby, které by mohly a měly mnohé vysvětlit, ovšem zarytě mlčí.

Dodnes mohou lidé, hledající ostravskou adresu Puchmayerova 7, najít na vyhledávači tento obrázek. Zdroj: Google

K rozesílání dotazů nás vedla jednak skutečnost, že insolvenční návrhy na CK FILIP a agenturu FILIP TRAVEL byly zamítnuty a další zatím nikdo nepodal, ale také fakt, že internetové stránky www.ckfilip.cz ještě poslední listopadový týden nabízely zájezdy do světa a lázeňské pobyty na letošní i příští rok.

S vyčerpávající odpovědí tiskové mluvčí České podnikatelské pojišťovny Renaty Čapkové jsme vás již seznámili. Ministerstvo pro místní rozvoj situaci zřejmě komentovat nehodlá, stejně jako protagonisté obou firem Marie Panáčková a Jan Valošek.  Stránky CK FILIP byly náhle zrušeny.

Vyjádření nám však poskytla Gabriela Holčáková z Krajského ředitelství Policie ČR Moravskoslezského kraje: „V předmětné věci bylo zahájeno trestní stíhání dvou osob ve věku 53 a 58 let pro trestný čin zpronevěry. Vyšetřování okolností možného protiprávního jednání i nadále pokračuje. Konkretizovat zúčastněné v trestním řízení, vzhledem k platné legislativě (např. § 8a trestního řádu), nelze,“ uvedla pro Krachy cestovek.cz.

Soudě podle data narození, které mají Marie Panáčkové a Jana Valošek ve veřejně dostupných zdrojích, lze spekulovat, že by se trestní stíhání mohlo týkat právě jich. Již jsme vás informovali, že oba protagonisté úpadku CK FILIP a agentury FILIP TRAVEL figurovali v minulosti také v dalších firmách, které měly koncesi k provozování cestovní kanceláře a  kvůli exekuci skončily v insolvenci a byly vymazány z obchodního rejstříku.

Jde o společnost CDK MAGDALENA, která byla založena jako CDK FILIP, a o společnost s názvem AGENTURA POSEDLOST, jejímiž předchozími názvy byly 1. AGENTURA FILIP a AGENTURA FILIP. Za oběma firmami podle insolvečního rejstříku zůstaly dluhy přesahující čtvrt milionu korun.

Vzhledem k tomu, že informace čerpáme z veřejně dostupných zdrojů, jistě ani Policii ČR neuniklo spojení Jana Valoška s podnikatelem Vítem Zaorálkem, který podle zpráv v médiích připravil jiné podnikatele o stovky milionů korun. 

Vytisknout