Skončila CK FILIP doopravdy?

4. prosince 2012 11:23

Při mapování letošních krachů cestovních kanceláří jsme narazili na zajímavou skutečnost. Ostravská CK FILIP a agentura FILIP TRAVEL, již vedou tytéž osoby, na sebe sice podaly na konci června insolvenční návrhy, nicméně soud je zamítl. Zamítl také návrhy, které na firmy podali věřitelé, jimž nebyla vyplacena mzda za květen, červen a červenec.

Fotografie z ostravské kanceláře CK Filip Foto: www.ckfilip.cz

Cestovní agentura FILIP TRAVEL na sebe podala insolvenční návrh 26. června 2012 a CK FILIP o den později. Podle informací, které se objevily v tisku, měli být klienti poškozeni především agenturou FILIP TRAVEL, která jim prodávala zájezdy jiných cestovních kanceláří, ale údajně zájezdy neobjednávala a peníze neposílala dál. CK FILIP měla prodat vlastní zájezdy jen asi dvaceti zákazníkům, většinou mělo jít o lázeňské pobyty.

Ostravská policie začala případ prověřovat pro podezření z podvodu či zpronevěry a vyzývala přes média, aby se přihlásili další poškození.

Cestovní kancelář FILIP tedy oficiálně v insolvenci není. Navíc webové stránky www.ckfilip.cz ještě 28. října letošního roku byly funkční a nabízely zájezdy na letošní i na příští rok. Šlo o zřejmě o zájezdy jiných cestovních kanceláří, ale jména skutečných organizátorů nebyla uvedena. Na stránkách visela i pojistná smlouva, sjednaná na dobu neurčitou.

Chtěli jsme proto zjistit, zda cestovka či agentura dále fungují. Rozeslali jsme dotazy na několik míst. Majitelky CK FILIP a zároveň jednatelky agentury FILIP TRAVEL Marie Panáčkové jsme se ptali, zda její firmy dále fungují, jak se vyrovnávají se závazky vůči věřitelům, zda realizovaly zájezdy zaplacené klienty před jednáním o insolvenci a zajímali jsme se i o další okolnosti jejího podnikání.

Zároveň jsme se na ostravskou policii obrátili s dotazem, jak pokračuje vyšetřování a k jakým závěrům policisté dospěli. Další dotaz směřoval k tiskové mluvčí Ministerstva pro místní rozvoj, jak postupovalo v případě ostravské cestovky a agentury.

Zaslali jsme dotaz také České podnikatelské pojišťovně, kde byla CK FILIP pojištěna. Tisková mluvčí ČPP Renata Čapková odpověděla obratem, její odpověď vám přineseme zítra. Na odpovědi ostatních oslovených subjektů dál čekáme.

Je zajímavé, že krátce po zaslání dotazů z redakce portálu Krachy cestovek.cz byly webové stránky www.ckfilip.cz vypnuty a již se na ně nelze dostat. 

(rem)

Vytisknout