Podle Jana Papeže z ACK ČR jsou Krachy cestovek jen marketingový projekt

27. listopadu 2012 17:48

Za pouhý „marketingový projekt“ označil v diskusi na webu iDnes.cz tyto stránky a celé naše sdružení Jan Papež, místopředseda a mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR.

Diskuse se rozvinula pod jedním z mnoha článků, které v těchto dnech vyšly na základě našeho prohlášení a informovaly o první z výzev na adresu MMR k navrácení peněz za neuskutečněné zájezdy.

To ovšem Papež považuje za zásah do podnikání v cestovním ruchu. Co ostatně můžeme čekat od člověka, který označuje upozorňování na rizika vyplývající z podpojištění cestovních kanceláří za blábol?

Přesto je absurdní a naprosto nepochopitelné, že naše sdružení napadá zrovna funkcionář a mediální tvář profesní asociace, která by sama měla mít největší zájem na tom, aby se zbavila nepoctivců poškozujících dobré jméno celého podnikatelského odvětví.

Právě Asociace cestovních kanceláří ČR by se měla starat o to, aby klienti nebyli poškozováni podvodníky, kteří si zakládají cestovní kanceláře s cílem vydělat peníze využitím mezer v zákonech a nedůslednosti kontrolních orgánů. Mělo by být v zájmu asociace stejně, jako je to v našem zájmu, nastolit fungující pravidla podnikání v cestovním ruchu.

Kdyby se poškozených klientů účinně zastala ACK ČR, nemusela by vznikat sdružení, jako je to naše.

Pokud byste chtěli Janu Papežovi něco vzkázat, můžete to udělat přímo v diskusi na iDnes.cz,pokud jste zde ovšem registrováni. Můžete mu také napsat na emailovou adresu, která je uveřejněna na internetových stránkách asociace. Pokud nás kontaktujete na mailu redakce@krachycestovek.cz, můžeme váš názor zprostředkovat i ostatním čtenářům.

(red)

Vytisknout