Kdo chtěl odletět, musel platit dvakrát

2. listopadu 2012 11:13 / Aktualizováno 2. listopadu 2012 11:26

Další podvod v cestovním ruchu vyšetřuje Policie ČR. Tentokrát lidé poslali přes internet desítky tisíc za letenky, na letišti však zjistili, že je musí zaplatit znovu.

Zdroj: Google Sídlo firmy ve městě Ajman

Policii se zatím přihlásila dvacítka lidí, kteří zřejmě naletěli podvodnici.  Jde o cestovatele z různých míst republiky, postupovali však stejně. Když hledali na internetu levné letenky do exotických zemí, zaujala je nabídka firmy Adnan Al Madani Travel Agency. „Mailovali si se ženou, která psala slovensky, a poslali peníze na účet vedený na fyzickou osobu v jedné arabské bance,“ uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková pro iDnes.

Jako první se na policii obrátila rodina z Mostecka, proto se případem zabývá mostecká policie. U Adnan Al Madani Travel Agency si letos v létě objednali a zaplatili letenky do Austrálie. Odletět měli v lednu, ale zjistili, že letenky neexistují. Většina podvedených však poznala svůj omyl až na letišti, jako například jedenáctičlenná skupina cestovatelů, kteří si zaplatili letenky do Jakarty a na Bali. Kdo chtěl odletět, musel na letišti zaplatit znovu.

Celkem se podle policie přihlásily již dvě desítky podvedených lidí a škoda zřejmě přesáhne částku 300 000 korun.

Česká média, která o případu informují, popisují Adnan Al Madani Travel Agency jako fiktivní cestovní kancelář. Podle našich zjištění ovšem tato společnost s největší pravděpodobností existuje nebo přinejmenším existovala ve městě Ajman, v nejmenším ze Spojených arabských emirátů.  Na shodné adrese a se stejným P.O. Boxem sídlí také Adnan Al Madani Real Estate, Adnan Al Madani Rent a Car a Adnan Al Madani Building Maintenance, Repairs and Restoration. Ovšem zda ajmanská cestovní kancelář má něco společného se slovensky komunikující ženou a se zjištěnými podvody, bude muset vypátrat policie.

Vytisknout