Kdo je vlastníkem zkrachovalé World Traveling Service?

27. září 2012 08:29

Včera jsme informovali, že insolvenční návrh na cestovní agenturu World Traveling Service není žádným překvapením, protože už měsíce se kvůli problémům zákazníků slevového portálu TravelDiscount.cz., který agentura provozovala, vědělo o tom, že firma je v problémech.

Výpis z rakouského obchodního rejstříku

Problémy výstižně popsala advokátka jednatelky Jany Bambuchové: „V této společnosti to v podstatě fungovalo tak, že pravá ruka neví, co dělá levá.“ Před dvěma týdny byla vymazána z obchodního rejstříku druhá z jednatelek, Ing. Andrea Sechterová, ktará, jak napsal on-line deník Týden.cz, v rozporu se skutečností tvrdila, že podala insolvenční návrh. 

Sechterová však, ačkoliv to není na první pohled zřejmé, zůstává i nadále čtvrtinovou majitelkou firmy, a to prostřednictvím rakouské společnosti ROSSE GmbH, jejímž je 50% akcionářem. Majoritním vlastníkem firmy je bývalý zastupitel obce Sulice na Praze-východ Pavel Rosenbaum, který vlastní druhou polovinu rakouské firmy a který od poloviny května na základě zástavní smlouvy disponuje obchodním podílem Jany Bambuchové.

Rosenbaum se jako zakladatel, vlastník či statutár angažuje v řadě společností, avšak mimo obor cestovního ruchu. Andrea Sechterová má však v tomto oboru dlouholeté zkušenosti: V letech 1998 - 2001 měla jako živnostník nekoncesované oprávnění k provozování cestovní kanceláře. Měla živnost i na školení v potápění, ale tu jí pozastavil živnostenský úřad a v roce 2004 jí zanikla. Od roku 2011 může tzv. na sebe provozovat cestovní agenturu. Sechterová je také majitelkou domény TravelDiscount.cz.

Jana Bambuchová má jako OSVČ živnostenské oprávnění k provozování cestovní agentury od konce roku 2009.

A jaký může být další scénář podle současného nedokonalého zákona o podnikání v cestovním ruchu?

I když se podvedení zákazníci slevového portálu TravelDiscount přihlásí o své finanční nároky do insolvenčního řízení, zřejmě jim zůstanou oči pro pláč, protože z agentury, která je už měsíce v dluzích, pravděpodobně nic nedostanou. Podobně jako další věřitelé.

(red)

Vytisknout