Zákazníci cestovní agentury World Traveling Service už o své peníze přišli

26. září 2012 08:49

Ani libozvučný anglický název nedokáže uchránit před insolvencí. Čerstvě se v ní podle včerejší zprávy on-line deníku Týden.cz ocitla pražská cestovní agentura World Traveling Service, jejíž jednatelka Jana Bambuchová podala k insolvečnímu soudu návrh na prohlášení platební neschopnosti. O tom, že agentura je v problémech, že neplatí partnerům za služby a že nevrací peníze zákazníkům, se vědělo už několik měsíců.

Hotel Zámeček v Raspenavě

Nehrozí, že by nějací turisté zůstali v zahraničí, citoval deník advokátku jednatelky agentury World Traveling Service. Ve skutečnosti už ale zákazníci této cestovní agentury o své peníze přišli, a to prostřednictvím slevového portálu TravelDiscount.cz.

Už začátkem letošního července se začaly ozývat hlasy podvedených klientů, kteří si prostřednictvím uvedeného portálu zakoupili slevové kupóny (vouchery) např. do hotelu Zámeček v Raspenavě. „Při příjezdu na hotel mi bylo sděleno, že jim nebylo za zakoupené kupony zaplaceno, proto nás neubytují. TravelDiscount nereaguje na email, dopis, telefon. Nedoporučuji!“ napsala jedna z uživatelek portálu Skrz.cz.

O čtrnáct dnů později jiný účastník diskuse oznámil, že podal oznámení na policii v Praze na Vinohradech, kde sídlí provozovatel zmíněného portálu, společnost World Traveling Service. Toto trestní oznámení zřejmě nebylo ojedinělé, neboť i z dalších koutů ČR přicházely zprávy od podvedených zákazníků – třeba případ Venduly K. z Uherského Hradiště popsal idobryden.cz.

Peníze už nikdy neuvidíme, domnívá se paní Vendula, která komunikovala s obchodním ředitelem firmy Davidem Vonáškem, letošním absolventem Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Ten si podle diskuse na webu podvodnefirmy.cz  údajně „krásně žije ve Španělsku“ a jednatelka firmy si prý nechala udělat finanční audit, aby věděla kolik peněz si pan Vonášek převedl na své konto. Faktem je, že už v květnu posílal Vonášek ze španělské Fuengiroly na svůj Facebook fotografie, jak pokračuje rekonstrukce restaurace, v které bude i gril…

(red)

Vytisknout