Stát se nechystá odškodnit klienty zkrachovalých cestovek

11. září 2012 08:25

Jan Kratochvil z přípravného výboru občanského sdružení Krachy cestovek byl v pondělí vpodvečer hostem pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu. Jeho protějškem v diskusi o letošní turistické sezóně plné krachů CK a smutných lidských osudů se stal šéf odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj Aleš Hozdecký.

Aleš Hozdecký (na archviním snímku): Odškodnění poškozených klientů zkrachovalých CK není na pořadu dne

Jan Kratochvil připomněl, že zákon o podnikání v cestovním ruchu nepamatuje na spoustu situací, které mohou nastat a také nastávají: tou nejběžnější je podpojištění cestovní kanceláře, kvůli kterému její poškození klienti nedostanou zpět všechny své peníze.

Zopakoval, že občanské sdružení Krachy cestovek vidí vinu jednoznačně na straně státu, který nezabezpečil své občany, klienty CK. Jsou jich už tisíce a chytají se vymáhat své peníze na České republice stejně, jako před několika lety úspěšně získali finanční satisfakci od Rakouska jeho občané, klienti zkrachovalé rakouské cestovní kanceláře

A co na to MMR?

Pan Aleš Hozdecký poškozeným klientům cestovních kanceláří opět nenabídl žádné řešení. Jen se dál a dál zaplétal do svých mnohokrát opakovaných tvrzení, takže nechtěně přiznal: pojistné plnění do výše sjednaného limitu vlastně odpovídá zákonu.

Když se ho ale moderátorka zeptala, zda se stát nepokusí vyhnout žalobám tím, že by převzal svou odpovědnost a klienty odškodnil, jen zopakoval starou frázi o tom, že jej situace poškozených klientů mrzí.

„Nemohu nic takového slíbit, není to na pořadu dne,“ vzkázal všem ožebračeným lidem Hozdecký.

Záznam včerejší rozhlasové diskuse najdete zde.

(red)

Vytisknout