Jaroslav Hlinomaz: Od zájezdů k cukrárně a pekárně

7. září 2012 09:26 / Aktualizováno 7. září 2012 09:35

Když letos v létě zkrachovala cestovní kancelář Redgreentours, která se specializovala na Turecko a na Severní Kypr, poškodilo to více než tisícovku jejích klientů. A také několik desítek podnikatelských subjektů, které se nyní domáhají svých peněz v insolvenčním řízení. Ty, kteří přišli o dovolenou, už začala vyplácet pojišťovna, ale ostatní věřitelé se zřejmě svých peněz hned tak nedočkají.

Tady prodává Redgreentour agency housky a dortíky, zájezdy zatím ne Foto: Krachy cestovek

Na 18. října stanovil insolvenční soud přezkoumání přihlášených pohledávek CK Redgreentours, mezi nimiž jsou tradičně letecké společnosti, letiště, provizní prodejci a další partneři, dodavatelé služeb, média, banky… ale také zdravotní pojišťovny a finanční úřad. Po přezkoumání se bude konat schůze věřitelů.

Jednání by se měl zúčastnit i pan Jaroslav Hlinomaz, jednatel a majitel zkrachovalé cestovky Redgreentours, ale s ohledem na jeho dosavadní přístup lze spíše očekávat opak.

Když soud v roce 2010 projednával insolvenci jiné Hlinomazovy firmy JL Consult, likvidátor konstatoval, že mu nebyly předány obchodní ani účetní doklady dlužníka. A Union pojišťovna v polovině prázdnin oznámila, že k výplatě klientů zkrachovalé cestovky přistupuje přesto, že jí ze strany majitele „naprosto nebyla poskytnuta součinnost“. Také nyní insolvenční správce CK Redgreentours vyzval dlužníka, pana Hlinomaze, k neprodlenému poskytnutí součinnosti v souladu se zákonem…

Jak by také mohla, když pan Hlinomaz v té době už provozoval novou firmu pod názvem Redgreentour agency. Zatím žádné zájezdy, jen housky a dortíky v prodejnách na okraji Kladna. V Annonci vyšel nedávno tento inzerát:

Cukráři (kromě šéfcukrářů) pekař-ka/cukrář-ka.

Cukráři (kromě šéfcukrářů) pekař-ka/cukrář-ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: plný. Mzda min. 11000 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní doba 5 - 13,30 hod., vyučení v oboru nebo delší praxe v oboru, kont. nejprve tel.. Pracoviště: Redgreentour agency s.r.o. provozovna kladno, 28. října, č.p. 313, 273 09 Kladno 7. Informace: Jaroslav Hlinomaz, +420 702 035 309.

Portál Krachy cestovek.cz na to upozornil jeden ze čtenářů, který dodal, že Hlinomaz jezdí do práce novým Touaregem. Otázkou je, zda ještě jezdí, protože jedním z účastníků insolvence je též leasingová firma, která mu na tento vůz půjčila a on jí nesplácí…

A zajímavý názor jsme objevili i v diskusi na webu iDnes, kde jeden z účastníků napsal: „Problém je v tom, že pan Hlinomaz potřebuje pro svojí potřebu víc peněz než stačí vydělat.“

(red)

Vytisknout