Bude paní Pálová z Boskovic (nepojištěná CK Majestic Travel) nyní podnikat jako SEAtour?

31. srpna 2012 12:42

Rázné kroky nejsou silnou stránkou týmu bojovníků na Ministerstvu pro místní rozvoj, který bojuje s nešvary v cestovním ruchu. Deník Právo a server Novinky.cz nedávno upozornily na nemohoucnost ministerstva v případu Zuzany Pálové z Boskovic a její zkrachovalé Majestic Travel.

Prodejna SEAtour není označena identifikačním číslem ani jménem odpovědného vedoucího Foto: Krachy cestovek.cz

Článek serveru Novinky.cz si můžete přečíst zde.

Paní Zuzana Pálová úspěšně tahala ministerstvo i živnostenský úřad za nos, a přestože nebyla pojištěna proti úpadku, získala od nich koncesi k provozování cestovní kanceláře, načež nechala nešťastné turisty bez pomoci v Chorvatsku.

MMR poslalo 12. 7. živnostenskému úřadu v Boskovicích „návrh na okamžité zrušení živnostenského oprávnění“.  Podle veřejně dostupných informací úřad do konce srpna nebyl schopen rozhodnout. Pálová zatím sama oznámila přerušení provozování živnosti CK do konce letošního roku. Podle názorů boskovických čtenářů portálu Krachy cestovek.cz to však vypadá, že hodlá podnikání v cestovním ruchu rozjet znovu, tentokrát pod názvem SEAtour.

SEAtour nelze najít v obchodním ani živnostenském rejstříku. Jisté je, že doménu www.seatour.cz si zaregistrovala Zuzana Pálová a to už před měsícem a půl, tedy doslova jen pár dní poté, co se klienti její Majestic Travel ocitli v Chorvatsku v děsivé situaci. A poté, co MMR poslalo živnostenskému úřadu v Boskovicích zmíněný návrh. 

Živnostenské oprávnění k provozování cestovní agentury má Pálová od roku 2009, SEAtour však na svých webových stránkách tvrdí, že na trhu funguje od roku 2000. Ovšem neuvádí tu ani IČO, ani oprávnění k podnikání, což jsou povinné údaje. Zájezdy nabízí na svém facebookovém profilu, u nich zase není v rozporu se zákonem uvedeno, která CK je pořádá.

Všechny tyto povinné informace, které mají ochránit spotřebitele, nejsou uvedeny ani na letáčcích, které jsou vylepeny v prodejně SEAtour v Boskovicích!

Podle internetových novin Region Press referentka Silvie Sedláčková zastupující SEAtour, který mimo jiné sídlí v Boskovicích v provozovně Majestic Travel, tvrdí, že Pálová nemá s jejich agenturou nic společného, pouze jí přenechala prostory a telefonní čísla, na něž jsou klienti zvyklí. Faktem je, že dnes se na tato telefonní čísla nedalo dovolat – pevnou linku opakovaně nikdo nevzal a mobilní číslo hlásí nedostupnost volaného účastníka.

Ve výloze SEAtour, jak jsme zjistili přímo na místě, tak visí zájezdy, u nichž se dá jen u některých zjistit, kdo je pořádá. Jde například o ostravskou Kovotour plus či Best Reisen. A z vylepených samolepek vyplývá, že SEAtour je smluvním prodejcem serveru Královna.cz prodávajícího letenky a že prodává cestovní pojištění pojišťovny Union.

(red)

Vytisknout