Z. Honek, CK Vítkovice Tours: Díry v zákoně jsou tak obrovské, že je div, že letos zkrachovalo tak málo cestovních kanceláří!

22. srpna 2012 09:09

Nově se v recyklovaném stanovisku MMR k „vyhovujícímu“ zákonu 159/1999 objevuje ujišťování o tom, že je zákon „jednoznačně v souladu se Směrnicí Rady 90/314/EHS, o souborných službách pro cesty, pobyty a zájezdy“. Co si o tom myslí advokát Kalvoda, který bude vymáhat peníze okradených klientů cestovek po českém státu, už naši čtenáři vědí. Na ČT24 v pondělí 13. srpna vystoupili v diskusi tajemník Asociace cestovních kanceláří ČR Michal Veber a zakladatel CK Vítkovice Tours Zdeněk Honek. Na zákonu a zákonodárcích, především ale na ministerstvu pro místní rozvoj nenechali nit suchou.

Honek (vlevo) na snímku s bývalým chorvatským prezidentem Mesičem poté, co v roce 2006 obdržel cenu Osobnost roku v kategorii cestovního ruchu, foto National.hr

Zdeněk Honek se jako odborník v roce 1999 na návrhu současného zákona významně podílel. Návrh tehdy evropskou směrnici plně respektoval. Pak jej ale „uchopili“ ministerští úředníci a zákonodárci. Autor předlohy ten paskvil nepoznal.

„Díry v zákoně jsou tak obrovské, že je div, že letos zkrachovalo tak málo cestovních kanceláří,“ prohlásil mimo jiné Honek. Uvedl také, že jako člen legislativní komise Asociace se podílel na přípravě 17 novel zákona (!). Světlo světa z nich ale nespatřila ani jediná.

Jak má vypadat legislativa, když MMR vzniklo v roce 1996 a současný ministr je už čtrnáctý (!) v řadě?, položil řečnickou otázku Michal Veber. I on pak obsáhle mluvil o tom, jak se asociace dlouhodobě - a samozřejmě marně - pokouší přinášet pozměňovací návrhy a zpackaný zákon změnit k lepšímu.

A výsledek? Naprostá nula. Pokud jste diskusi nesledovali, můžete se na ni podívat zde.

(red)

Vytisknout