Cool Travel: Po třech letech od úpadku konečně v insolvenci!

6. srpna 2012 08:00

Cestovce, která ohlásila veřejnosti úpadek už 4. srpna 2009, se konečně rozběhlo insolvenční řízení. Jak jsme již informovali, pětkrát se majitel pokusil podat insolvenční návrh, než jej mohl soud přijmout. Dočkají se konečně věřitelé?

Nedávno pořízený screenshot webových stránek Badoo

Pravidelní čtenáři tuší, že píšeme o nekorunovaném králi českých zkrachovalců v cestovním ruchu Vlastimilu Homolovi a jeho kanceláři Cool Travel. Původně incomingová agentura podnikala jako cestovní kancelář jen rok. Nabízela luxusní zájezdy, lákala movitou klientelu. Nakonec vybrala zhruba šest milionů korun na zájezdy, které neuskutečnila, a vyhlásila bankrot. Kvůli špatnému pojištění dostali klienti zpět jen sedm procent částek, které zaplatili.

V době, kdy Homola začal podávat insolvenční návrhy, on sám měl pohledávky u sedmi subjektů. Dnes je pět z nich promlčeno, zbývají dvě ve výši necelých 144 tisíc korun.

Jeho dluhy, to je jiná kapitola.

K insolvenčnímu návrhu se dosud (do 3. 8.) přihlásilo dvaadvacet věřitelů, zatím je celková pohledávka zhruba 1 330 tisíc korun.

Z těchto dvaadvaceti jsou jen dvě pohledávky od klientů, kteří neodjeli na zájezdy, v celkové hodnotě cca 197 tisíc, jedna pohledávka byl zájezd pro dvacet lidí.

Firma L´Oréal zaplatila Homolovi zájezdy za 5 460 000 korun, aniž by se uskutečnily. Z poddimenzované pojistky dostala zpět sedm procent, ale do insolvenčního řízení se nehlásí.

Zato přibyly pohledávky právníků a exekutorů, k částkám bank, zdravotních pojišťoven a správy sociálního zabezpečení narostlo penále.

Schůze věřitelůje naplánována na 17. září letošního roku.

(rkc)

Vytisknout