Majitel Redgreentours má po úpadku své CK v rezervě další firmu – Redgreentour agency

23. července 2012 10:30

Union pojišťovna v pátek oznámila, že zahajuje výplatu nároků poškozených klientů zkrachovalé CK Redgreentours. Jak informoval Petr Koblížek, ředitel úseku externího prodeje pro ČR, „Union pojišťovna k tomuto kroku přistupuje navzdory naprostému neposkytnutí součinnosti ze strany majitele zkrachovalé společnosti pana Jaroslava Hlinomaze“.

Koláž: Krachy cestovek.cz

Majitel a jednatel padlé CK Redgreentours Jaroslav Hlinomaz podle pojišťovny neumožnil provedení požadovaného auditu účetnictví a od okamžiku oznámení platební neschopnosti CK s odpovědnými pracovníky Union pojišťovny nekomunikoval. Rovněž prý neprovedl potřebné formální úkony k tomu, aby soud mohl rozhodnout o úpadku CK.

Díky zvýšenému úsilí Union pojišťovny a součinnosti Městského soudu v Praze, informoval ředitel Koblížek, se proces likvidace pojistné události podařilo dovést do fáze, kdy je ke dni 18. 7. 2012 rozhodnuto o úpadku CK Redgreentours a je tak možno zahájit výplatu odškodnění poškozeným klientům. O soudem vyhlášené insolvenci této CK informoval na konci minulého týdne jako první náš specializovaný portál Krachy cestovek.cz.

Klienti budou podle Koblížka odškodněni v plně výši jejich oprávněných nároků. Odškodňování klientů tak Union pojišťovna zahajuje v rekordně krátkém čase - pouhých 6 týdnů od oznámení CK o její platební neschopnosti. Union pojišťovna tak urychlenou výplatou odškodného chce umožnit poškozeným klientům absolvování jejich dovolené ještě v této sezóně.

Celkový počet poškozených klientů CK Redgreentours dosáhl 1100 a předpokládaná výše vyplaceného pojistného plnění činí více než 14 milionů Kč. Jak už dříve zjistily Krachy cestovek.cz, firma byla pojištěna proti úpadku na 14.771.000,- korun.

Union pojišťovna rovněž zajistila dokončení dovolené a bezproblémový návrat 118 klientů zkrachovalé CK Redgreentours zpět ze zahraničí. Celkové pojišťovnou vynaložené náklady na repatriaci těchto klientů byly vyčísleny částkou 742.000,- Kč.

Jak nově zjistily Krachy cestovek.cz, majitel padlé cestovky pan Jaroslav Hlinomaz je od dubna letošního roku majitelem a jednatelem firmy podobného jména - Redgreentour agency se sídlem v pražské Holečkově ulici.

Otázkou je, zda tato firma byla už nějakým způsobem zaangažována do finančních operací před vyhlášením krachu CK Redgreentours anebo zda ji má pan Hlinomaz v rezervě, například pro budoucí podnikání v cestovním ruchu prostřednictvím cestovní agentury. V tuzemsku by se něco podobného nestalo poprvé.

 (red)

Vytisknout