CK Redgreentours už je v úpadku

19. července 2012 10:11

Redakce portálu Krachy cestovek.cz zjistila, že cestovní kancelář Redgreentours, která zkrachovala letos 4. června, už je podle Městského soudu v Praze v úpadku. Včera insolvenční soud prohlásil na majetek dlužníka konkurz. Stalo se tak v rekordní době za pouhých šest týdnů od oznámení krachu cestovky.

CK Redgreentours už je podle soudu v úpadku

Cestovní kancelář Redgreentours ve chvíli oznámení svého úpadku vysvětlovala na webových stránkách, že se tak stalo z důvodu druhotné platební neschopnosti, protože se nepodařilo zajistit přepravu klientů, kteří měli 5. června odletět na zájezd do Turecka a na Severní Kypr.

Podle zjištění redakce portálu Krachy cestovek.cz nebyla důvodem úpadku druhotná platební neschopnost, pokud této firmě někdo dlužil cca 250 tisíc korun, ale její naprostá předluženost. Podle insolvenčního návrhu totiž CK dluží svému severokyperskému obchodnímu partnerovi, společnosti AKGÜNLER TURÍZM LTD., za nasmlouvaná letadla a ubytovací kapacity v předchozí turistické sezóně v roce 2011 více než čtvrt milionu EUR.

Z insolvenčního návrhu, který na sebe cestovní kancelář Redgreentours podala na začátku června, pak vyšlo najevo, že závazky firmy - bez započtení dluhů vůči zhruba 300 klientům, kteří neodcestovali na již zaplacenou dovolenou - činí 8.579.704,- Kč!

Insolvenční soud včera vyzval věřitele cestovky, kteří dosud nepřihlásili své pohledávky, aby tak učinili ve lhůtě 30 dnů od vydání rozhodnutí o úpadku. Tato výzva se týká i klientů této CK, kteří kvůli jejímu krachu neodcestovali na zaplacenou dovolenou.

Redakce portálu Krachy cestovek.cz bude insolvenci, do níž se ke včerejšímu dni přihlásily 4 subjekty, dál sledovat a informovat své čtenáře a poškozené klienty Redgreentours. Po včerejší schůzi věřitelů se další důležité jednání soudu, tzv. přezkumné jednání, koná až 18. října.

(der)

Vytisknout