Připojte se k žalobě na stát!

12. července 2012 10:26

Nedokonalý zákon umožnil podvodníkům připravit spoustu lidí o peníze i o radost z dovolené. Iniciativě Stop krachům cestovek se hlásí desítky lidí, kteří se chtějí připojit k žalobě na stát.

Ilustrační foto

Jde především o klienty vloni zkrachovalých cestovních kanceláří I. Parkam Holidays a Vivamonde. Kvůli tomu, že je jejich majitelé záměrně podpojistili, dostaly pak jejich oběti zpět jen část peněz. Advokát Jan Kalvoda, který se rozhodl poškozené turisty zastupovat, tvrdí, že mají velmi slušnou šanci na státu své peníze vysoudit.

Rozhodující je podle něj existence precedenčního rozhodnutí Evropského soudního dvora v obdobném sporu občanů s Rakouskem. Rakouští občané spor vyhráli! V České republice ovšem dojde k takovému soudu poprvé.

Na Krachy cestovek.cz se však obracejí i další poškození, jejichž bezpráví se táhne dlouhá léta. Například několik desítek zkrachovalé CK Prácheň z Písku nebo zákazníci Travely, která zbankrotovala před patnácti lety. A dá se předpokládat, že pomoc budou potřebovat i klienti cestovek, které padly před několika dny. Pro všechny poškozené se naše iniciativa snaží ve spolupráci s právníky najít řešení.

O dalším postupu budeme informovat především na těchto webových stránkách. Ty, kteří nám už poskytli kontaktní údaje, dostanou zprávy elektronickou poštou.

Teď je tedy ten pravý čas, abyste se k nám přidali a o své peníze si jasně a srozumitelně řekli! Pokud znáte další poškozené klienty, případně víte, jak je kontaktovat, pomozte nám je rovněž informovat. Je to v jejich, ale i našem zájmu.

(red)

 

 

 

 

 

 

Vytisknout