Asteri Tour vybrala od klientů přes půl milionu, ale na zálohách řeckým hotelům nezaplatila ani korunu!

28. května 2012 09:58

Krachycestovek.cz byly svými čtenáři upozorněny, že v insolvenčním řízení s libereckou cestovní kanceláří Asteri Tour došlo k dalšímu pokroku – na výzvu soudu reagoval svým vyjádřením dlužník, respektive jednatelka zmíněné CK paní Alena Šídová. Víme, v čem její prohlášení nesedí.

Koláž Facebook - Krachycestovek.cz

Alena Šídová, jednatelka krachující liberecké cestovky Asteri Tour, svým opakovaným podpisem pod dokumenty, které minulý týden poskytla insolvenčnímu soudu, potvrdila, že uvedené informace jsou úplné a pravdivé.

Jak již ale Krachycestovek.cz upozornily, existují oprávněné obavy, že u tohoto „krachu“ vše nesedí. Nesouhlasí například již sama částka, kterou vůči dlužníkovi uplatňuje věřitel, pan Nikolaos Pappas. Podle podaného insolvenčního návrhu Pappas půjčil Asteri Tour 1.387.000,- Kč. Ze součtu příjmových pokladních dokladů ale vychází částka 1.385.184,- Kč!

Pohledávka, kterou se snažil uplatnit u soudu, tedy neodpovídá předloženým důkazům. Ale jakoby toho nebylo málo, od těchto částek se liší i dlužná suma, kterou přiznává jednatelka cestovky, která jako dluh potvrdila 1.237.184,- Kč!

Velice nedůvěryhodně na nás působí také to, že podle vyjádření dlužníka cestovní kancelář vybrala od svých klientů 552.345,- korun, přičemž tento údaj je dopsán do dokumentu rukou a přesnost uvedené částky nelze ověřit žádným seznamem z účetnictví CK.

Mnohem více zarážející však je, že Asteri Tour nemá podle předloženého vyjádření dlužníka žádné pohledávky u jiných subjektů. To znamená, že cestovka od zahájení své činnosti v loňském listopadu až do konce letošního dubna neuhradila žádnému z řeckých hotelů, v nichž měli klienti této CK trávit dovolenou, ani korunu zálohy!

Z vyjádření dlužníka pro insolvenční soud je také mnohem jasnější podnikatelský plán majitelky cestovní kanceláře: „Dlužník … doufal, že se mu podaří rozjet novou cestovní kancelář se specializací na Řecko a prodat minimálně 90% z plánovaných zájezdů pro rok 2012.“

A z veřejně dostupných údajů na dosud fungujícím facebookovém profilu Asteri Tour se potvrdila naše domněnka o vztahu mezi jednatelkou CK Alenou Šídovou a údajným věřitelem Nikolaosem Pappasem: „Úžasná cestovky, osobně znám majitele a nikdy bych nejela s nikým jiným….jestli chcete do Řecka, tak jedině s Alenkou a Nikouškem,“ napsala před šesti měsíci Lucie Cidlinská doporučení pro Asteri Tour.

(red)

Vytisknout