Asteri Tour dluží i Evropské cestovní pojišťovně

24. května 2012 08:59

Liberecká cestovní kancelář Asteri Tour nedluží jen klientům, kteří na objednané a zaplacené zájezdy neodjedou, ale také Evropské cestovní pojišťovně, která by to měla za cestovku zaplatit. Vyplývá to z aktuálních údajů v Insolvenčním rejstříku.

Vyjádření Evropské cestovní pojišťovny pro insolvenční soud

Poté, co zaměstnanec Asteri Tour Nikolaos Pappas zopakoval svůj insolvenční návrh kvůli nevyplacené mzdě a údajnému milionovému dluhu, jehož splátky váznou, vyzval soud další věřitele, aby potvrdili své nároky.

Přestože měli po doručení výzvy sedmidenní lhůtu na odpověď, zareagovala Evropská cestovní pojišťovna neprodleně. Už od 17. května je v insolvenčním rejstříku přístupný dopis, v němž pojišťovna vyčísluje svou pohledávku na 24 130 korun.

Dluh vznikl tak, že Asteri Tour prodávala k zájezdům za provizi i cestovní pojištění. Pojišťovně pak vždy za určité období sdělila údaje o prodejích a ta jí vystavila fakturu na rozdíl prodejní ceny a provize. Poslední dvě faktury v úhrnné výši 24 130 Kč už ale cestovka pojišťovně neuhradila a peníze si ponechala stejně jako peníze za zájezdy.

Evropská cestovní pojišťovna svou okamžitou reakcí urychluje celý proces, který by tentokrát skutečně mohl vyústit ve vyhlášení úpadku CK Asteri Tour. Právě ona by pak měla ze sjednaného zákonného pojištění proti úpadku vracet oklamaným klientům jejich peníze, a to v závislosti na pojistném limitu sjednaném podle plánovaných tržeb cestovky.

(red)

Vytisknout