Cool Travel: Firmě L´Oréal ztracené miliony nejspíš nechybí

23. května 2012 09:28

Ačkoli po zkrachovalé cestovce Cool Travel zbyly milionové dluhy, firma, která utrpěla největší škodu, mezi věřiteli v insolvenčním návrhu nefiguruje. Spokojil se L´Oréal s tím, že mu pojišťovna vyplatila pouhých sedm procent ze zálohy na zájezdy v hodnotě 5 460 000 korun?

Koláž: Krachycestovek.cz

Z dokumentů, které mapují neslavný konec cestovní kanceláře Cool Travel vyplývá, že kosmetický gigant L´Oréal poskytl majiteli cestovky Vlastimilu Homolovi zálohu téměř pět a půl milionu na zájezdy, které se měly konat na podzim roku 2009. Cestovka přitom zkrachovala 4. srpna.

Když se konečně na pátý pokus, jak jsme informovali v předešlých článcích, podařilo zahájit insolvenční řízení, L´Oréal se k němu nepřipojil. CK byla děsivě podpojištěna a zákazníci tak dostali pouhých sedm procent z peněz, které zaplatili za nikdy neuskutečněné zájezdy.

Redakce portálu Krachycestovek.cz oslovila firmu L´Oréal s dotazem, jaké právní důsledky vyvodila proti cestovce a jejímu jednateli, případně, zda je za ztrátu zodpovědný také někdo uvnitř kosmetické firmy. Odpovědi jsme se však nedočkali.

Nabízí se spekulace, že by mohlo jít o podvodný krach. Cestovka totiž skončila s obrovskými dluhy a téměř bez prostředků. Zmíněné peníze od L´Oréalu dalším subjektům jako zálohy na čerpání budoucích služeb neposkytla.

Celkem vybral Vlastimil Homola před krachem zálohy ve výši 5 723 562,58 korun (drobné vznikají po přepočtu z Eur), kromě L’Oréalu bylo poškozeno i několik jednotlivých klientů. Spolupracujícím společnostem však firma poskytla zálohy jen 983 261 korun. Na účtech CK se dalo dohromady 116 698, hotovost v pokladnách asi 8 tisíc, hmotný majetek za 120 tisíc korun.

Propojení mezi Vlastimilem Homolou, který byl modelem, manekýnem, umístil se ve finálové desítce soutěže Muž roku a stal se tváří značky Hugo Boss 1998, a světově proslulou kosmetickou firmou by stálo za to hledat. Zdá se však, že se o to nikdo nepokouší. Jak je možné, že se  L´Oréal spokojí s tím, že nemá ani zájezdy, ani pět milionů korun?

CK Cool Travel zřejmě fungovala hlavně na dluh. Z jedné přílohy k návrhu na zahájení insolvenčního řízení totiž vyplývá, že Cool Travel dlužila téměř padesáti společnostem více než tři miliony korun!

Mezi cestovními kancelářemi a hotely figuruje například také společnost Mercedes-Benz či Vodafone. Cestovka Vlastimila Homoly ale dlužila i firmám dodávajícím do firmy pitnou vodu. Otrlost cestovky Cool Travel, pokud jde o dluhy, snad nejlépe dokumentuje fakt, že dlužila i cestovní agentuře BCLASS, která měla kanceláře na témže patře…

(red)

Vytisknout