Bývalý jednatel zkrachovalé cestovky Šimek se začal soudit s médii

16. května 2012 10:42

Bývalý jednatel zkrachovalé cestovky I. Parkam Holidays Roman Šimek, který dnes dále prodává zájezdy přes svou CK RS Tour, začíná kolem sebe kopat. Zažaloval deník Právo a zpravodajský server Novinky.cz kvůli nedávnému článku. Krachycestovek.cz na to upozornil jeden ze čtenářů.

Roman Šimek zažaloval deník Právo a Novinky.cz

Deník Právo a server Novinky.cz nedávno zveřejnily prostý fakt o tom, že Roman Šimek byl loni v insolvenčním návrhu na Parkam označen za viníka krachu. I tato nezpochybnitelná skutečnost, zveřejněná ovšem v tisku černé na bílém, ho vedla k tomu, že na noviny podal ke konci dubna žalobu.

Šimek se žalobou domáhá „uložení povinnosti uveřejnit odpověď v periodickém tisku.“ Přitom mimoděk potvrzuje, že moc dobře věděl o slabém pojištění cestovky, ale pojišťovnu ani ministerstvo pro místní rozvoj o tom neinformoval.

„V listopadu 2010 jsem byl společníky zbaven funkce jednatele, protože jsem navrhoval preventivní opatření ve formě půjčky každého společníka ve prospěch CK ve výši 400 tisíc korun, dohromady tedy 1,2 milionu korun. A to za účelem vytvoření rezervy k úhradě vyššího pojistného a případných pohledávek,“ zdůvodňuje Šimek požadavek na zveřejnění odpovědi a zároveň sám sebe usvědčuje z podílu na krachu.

Právo i Novinky.cz následně Šimkovo stanovisko zveřejnily, a to i bez rozhodnutí soudu. Článek ovšem obsahuje i vyjádření dalšího spoluvlastníka zkrachovalé I. Parkam Holidays, Jaroslava Jánského. Ten naopak poukazuje na to, že za krach a skutečnost, že lidé v cestovce přišli o peníze, může právě Šimek.

O podnětech různým institucím, které se už dávno měly Šimkovým současným podnikáním zabývat, ostatně psaly i Krachycestovek.cz nedávno v článku „Proč nikdo nezakročil proti RS Tour?“

(red)

Vytisknout