Asteri Tour je opět v insolvenci!

14. května 2012 10:00

Liberecká cestovní kancelář Asteri Tour, která oznámila svůj krach letos 17. dubna, je od minulého pátku opět v insolvenčním řízení. Z aktuálních údajů v insolvenčním rejstříku to zjistil portál Krachycestovek.cz díky upozornění jednoho z našich čtenářů.

Na Asteri Tour byl podán v pořadí druhý insolvenční návrh

Krajský soud v pátek 11. května 2012 na základě návrhu Nikolaose Pappase opět zahájil insolvenční řízení s cestovkou Asteri Tour. Pappas, který byl současně zaměstnancem firmy, svůj návrh opět staví na tom, že cestovce údajně půjčil 1.387.000,- korun.

Zjistili jsme však, že u prvního návrhu na insolvenci Pappas poskytl soudu doklady jen na 1.385.184,- Kč! Svůj nárok navíc staví na smlouvě o půjčce, která ani nebyla podepsána u notáře!

Za dobu své krátké existence stačila Asteri Tour, kterou vloni v létě založila liberecká podnikatelka Alena Šídová, prodat zájezdy zhruba dvěma stům klientů. Ti nejenže na žádnou dovolenou s touto cestovkou nepojedou, ale v ohrožení jsou také jejich peníze.

Na podobnou situaci totiž současné zákony nepamatují. Cestovka v den podání prvního insolvenčního návrhu prostě zavřela a od té doby nefunguje. Svým poškozeným klientům neodpovídá na emaily a nikdo nebere jejich telefony.

Cestovní kancelář je sice pojištěna proti úpadku, ale pojišťovna může klienty Asteri Tour odškodnit až poté, co krach firmy potvrdí soud. Pappas je opět jediným, kdo stojí za čerstvě podanou insolvencí. Sám za sebe však nyní uplatňuje dva nároky – za peníze, které firmě půjčil, a za mzdu, kterou od ní neobdržel jako její zaměstnanec.

Opětovné podání insolvenčního návrhu znamená, že se poškozeným klientům Asteri Tour nyní otevírá jedna z mála šancí, jak se mohou pokusit dostat ke svým penězům - když se připojí k insolvenčnímu řízení.

(red)

Vytisknout