Našli jsme manželku majitele zkrachovalé I. Parkam Holidays?

13. dubna 2012 07:55

Podle informací některých médií navázala na činnost vloni zkrachovalé CK I. Parkam Holidays, která po svém krachu v létě 2011 nechala na holičkách několik set českých turistů na dovolené v zahraničí, cestovní kancelář Bulsky Holidays, kterou vlastní bulharská občanka Svetlana Nedelcheva. Např. deník MF Dnes tvrdí, že jde o přítelkyni Petko Nikolova, jednatele a majitele zkrachovalého Parkamu.

My se domníváme, že je to jeho manželka. Potvrzuje to i email, který jsme včera dostali. „Svetlana Nedelcheva je manželkou pana Nikolova,“ upozorňuje v něm náš čtenář.

Naši domněnku potvrzují i další fakta. Nikolov údajně vlastní několik bulharských hotelů. Jedním z nich je hotel Kiten Beach ve stejnojmenné destinaci pár kilometrů od Primorska. Tam jezdili klienti Parkamu a nyní tam nabízí zájezdy i CK Bulsky.

Kontaktní údaje na kancelář hotelu v Burgasu jsou identické s adresou, kterou Svetlana Nedelcheva uvedla českým úřadům při zápisu firmy Bulsky Holidays do obchodního rejstříku.

O tom, jak je to doopravdy, jsme se zeptali přímo v CK Bulsky. „Tyto nekorektní a nesmyslné otázky si prosím odpusťe. Jsme cestovní kancelář a ne manželská poradna,“ zněla odpověď, chybu v ní jsme úmyslně ponechali…

Odpověděl nám zřejmě až Facebook, kde jsme našli profil uživatelky Svetlana Nedelcheva (Svetlana Pavlova). Pokud je černovláska na fotografii opravdu manželkou majitele zkrachované cestovky, která je nyní vyšetřována policií kvůli podvodu, byla zřejmě firma Bulsky Holidays s.r.o. zapsána do obchodního rejstříku nekorektně.

České právo totiž vyžaduje, aby se založením společnosti s ručením omezeným souhlasil druhý z manželů. V dokumentech o založení firmy Bulsky Holidays ale žádný manžel nefiguruje. Že by proto, že mají společné jmění manželů a zatím stále ještě probíhá insolvenční řízení CK Parkam?

Podle našich informací zdaleka nejde o ojedinělý případ, kdy podnikání v cestovním ruchu převzaly po zkrachovalých nebo neúspěšných mužích jejich manželky nebo přítelkyně. Ať už jen na oko nebo doopravdy. Sledujte náš web, budeme vás informovat.

(red)

Vytisknout