Majitel firmy RS Tour spoléhá na špatnou paměť ostatních

5. dubna 2012 13:46

Majitel a jednatel RS Tour, Roman Šimek, se aktuálně na webových stránkách své cestovní kanceláře, rozhořčeně brání před nedávným článkem v deníku Právo a na serveru Novinky.cz, který popsal, jak lidé, kteří stáli za loňským krachem cestovní kanceláří I. Parkam Holidays, „zvesela točí zájezdy dál“.

Ilustrační foto

„Protože ukončením pracovního poměru pro CK Parkam Holidays jsem přišel o zdroj svého příjmu, rozhodl jsem se proto vzhledem ke své letité a výlučné praxi v oblasti cestovního ruchu, pokračovat v této oblasti podnikání v nově založené společnosti RS Tour,“ vysvětluje Roman Šimek založení své nové cestovky.

„Za celou dobu mého působení v cestovním ruchu jsem ani já, ani mnou spravovaná společnost žádnému obchodnímu partnerovi či zákazníkovi nic nedlužili,“ obhajuje se Šimek.

Není to tak úplně pravda: Šimek byl v letech 1998-2006 byl jednatelem firmy Parkam, později přesmyčkou přejmenovanou na Makrap. V letech 1994-2001 tato firma podle výpisu z obchodního rejstříku provozovala cestovní kancelář.

A zjevně také někomu dlužila, když skončila v likvidaci a když o ní Městský soud v Praze prohlásil ještě před výmazem z rejstříku, že „majetek dlužníka nepostačuje k úhradě nákladů konkurzu“. Toto i další detaily jsou lehce dohledatelné v obchodním rejstříku.

Jako třeba to, že Šimkovými parťáky v historicky prvním Parkamu a pozdějším Makrapu, byli zbylí dva společníci vloni v létě zkrachované cestovky I. Parkam Holidays, bulharský občan Petko Nikolov a Jaroslav Jánský.

 „Jsem v oblasti cestovního ruchu důvěrně známý,“ píše R. Šimek ve své obhajobě na svém firemním webu. Souhlasíme. To by tak scházelo, aby po neslavném konci dvou firem s názvem Parkam nebyl.

(red)

Vytisknout